Wydarzyło się u nas

NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM

 

Zbieramy na rehabilitację dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych.

Celem akcji Nakrętki dla Hospicjum jest pozyskanie jak największych środków finansowych na rehabilitację dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu. Aby to uzyskać Fundacja zbiera – przy ogromnym wsparciu przedszkoli, szkół, instytucji i osób prywatnych – nakrętki plastikowe.

 

Nasza parafia również włączyła się do tej akcji. Nakrętki można składać w kaplicy bocznej kościoła, do ustawionej tam i opisanej beczki.

Ogłoszenia duszpasterskie 17 – 24 września 2017 r.

 XXIV Tydzień Zwykły

 

 1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego dzisiaj o 17.30.
 3. Rozważania biblijne do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem. Jest również do dyspozycji wersja elektroniczna do smartfona lub innego urządzenia mobilnego w dwóch formach dłuższej i krótszej. Aplikację można pobrać gratis ze strony internetowej parafii, a także z internetowego sklepu Google Play pod nazwą „Lectio divina – On jest”, lub bezpośrednio po zeskanowaniu kodu QR zamieszczonego w Christifideles. Zachęcamy do codziennego spotkania ze Słowem Bożym.  
 4. Pierwsze powakacyjne spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej Hallelujah w poniedziałek o godz. 19.00.
 5. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży z klasy III gimnazjum, która pragnie rozpocząć przygotowania formacyjne do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 19.00.
 6. Spotkanie biblijne dla dorosłych we wtorek o godz. 20.00.
 7. Msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań kierowanych do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w piątek o godz. 18.00. Prośby i podziękowania można przynosić do zakrystii. Formularze wyłożone są na stoliku z prasą katolicką.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 odprawimy Mszę św. dożynkową. Z okazji dożynek parafialnych zapraszamy po Eucharystii na wspólne braterskie spotkanie przy kawie i cieście w auli domu katechetycznego. Zwracamy się z prośbą o przyniesienie tegorocznych płodów z ogrodów w postaci kwiatów, owoców i warzyw, które posłużą do przystrojenia ołtarza i wieńca dożynkowego. Początek zbiórki darów w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.
 9. Spotkanie dla Członków parafialnego zespołu Caritas w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 10. Najbliższy termin nauk przedchrzcielnych dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 25.09 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w parafii.

 

ZAPOWIEDZI:

Ryszard Szymański katolik, s. wolnego, Wrocław ul. Redycka i Joanna Maria Biernat katoliczka, s. wolnego Domachowo zap. 3. Tomasz Kubów katolik, s. wolnego, Złotoryja ul. Letnia i Klaudia Piekarska katoliczka, s. wolnego, Wrocław ul. Wojaczka zap. 1.

 

Informacje stałe:

 • Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (godz. 18.30).
 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Spotkanie scholii dziecięcej – poniedziałek godz. 17.30.
 • Najbliższe spotkanie biblijne dla dorosłych odbędzie się 27 września.
 • Liturgiczna Służba Ołtarza – zbiórka środa godz. 17.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi św. – środa godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa – czwartek po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie 10 – 17 września 2017 r.

 XXIII Tydzień Zwykły

 

 

 1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego dzisiaj o 17.30.
 3. Rozważania biblijne do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 4. Spotkanie organizacyjne w sprawie parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w listopadzie odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 19.00 w auli.
 5. Pierwsze powakacyjne spotkanie biblijne dla dorosłych we wtorek o stałej porze, czyli o godz. 20.00, a grupy liturgicznej w środę o godz. 19.15.
 6. Msza święta połączona z nabożeństwem fatimskim w środę o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec.
 7. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17.00. W tym dniu obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża, tradycyjnie odprawialiśmy w tym dniu drogę krzyżową na kalwarii. Z racji sprawowanej Mszy świętej połączonej z modlitwą o uzdrowienie drogę krzyżową odprawimy dzień później (piątek) w święto Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. wieczornej.
 8. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.
 9. Wyjazd na Górę św. Anny na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża św. w sobotę  o godz. 4.40. Zbiórka pod kościołem o godz. 4.30. Zapisy na wyjazd przyjmujemy do środy włącznie w zakrystii.
 10. Pierwsze powakacyjne spotkanie grupy modlitewno-formacyjnej Hallelujah odbędzie się w przyszły poniedziałek 19.09 o godz. 19.00.
 11. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży z klasy III gimnazjum, która pragnie rozpocząć przygotowania formacyjne do sakramentu bierzmowania we wtorek 19.09 o godz. 19.00.
 12. Mszę św. dożynkową planujemy celebrować 24.09. Zapraszamy do współpracy przy organizacji tej uroczystości.
 13. Podczas zbiórki do puszek, a także z ofiar indywidualnych na cele malowania kościoła zebraliśmy w sumie 7070 zł. Wszystkim darczyńcom za składane ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.

 

ZAPOWIEDZI:

Michał Michalew katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Agnieszka Tomaszewska katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka zap. 3; Ryszard Szymański katolik, s. wolnego, Wrocław ul. Redycka i Joanna Maria Biernat katoliczka, s. wolnego Domachowo zap. 2.

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codz. od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Ador. Najświętszego Sakramentu z okazją do spow. św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Kancelaria parafialna czynna od pon-pt po Mszy św. wieczornej.
 •  

Ogłoszenia duszpasterskie 3 – 10 września 2017 r.

 XXII Tydzień Zwykły

 

 

 1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w parafii. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego dzisiaj o 17.30.
 3. Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 4. Msza św. w intencji emerytów i rencistów w środę o godz. 9.00, a po niej spotkanie z o. Romanem na temat: „Moc Ducha Świętego w życiu chrześcijanina”.
 5. Spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza w środę o godz. 17.00, a dla dzieci z fraterni Albercik w piątek o godz. 16.00. Poszukujemy nowych wolontariuszy do fraterni Albercik. Zainteresowane osoby z pomysłami na prowadzenie zajęć i do opieki nad dziećmi mogą się zgłaszać do o. Jozuego.
 6. Po wakacjach wznawia swoją działalność bezpłatna poradnia prawna w czwartek o godz. 19.00.
 7. Msza święta w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny w piątek o godz. 18.00.
 8. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.
 9. Najbliższe spotkanie biblijne dla dorosłych odbędzie się w przyszły wtorek (12.09) o stałej porze, czyli o godz. 20.00.
 10. Spotkanie organizacyjne w sprawie parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach od 3 do 11 listopada 2017 r. odbędzie się 11 września (poniedziałek) o godz. 19.00 w auli.
 11. W sobotę 16 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę na Górę św. Anny, na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża św. Koszt wyjazdu 40 zł. Odjazd autobusem sprzed kościoła o godz. 4.40, powrót późnym wieczorem. Zapisy w zakrystii.
 12. Przypominamy, że nastąpiła zmiana terminu Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie. Nie odbędzie się ona 21.09 (jak ogłaszaliśmy wcześniej), ale 14 września (czwartek) o godz. 18.00.
 13. Dzisiaj kończy swoją posługę jako organistka p. Anna Piotrowska. Dziękujemy za 4 lata służby podczas liturgii Mszy świętych i nabożeństw, a także za prowadzenie chóru parafialnego. Życzymy pomyślności i wielu łask Bożych w codziennym życiu, oraz sił w podejmowaniu kolejnych zadań i prac. 

 

OGŁOSZENIA INNE

Rada Osiedla Sołtysowice zaprasza na coroczny festyn rodzinny, który odbędzie się 9 września 2017 r. Festyn rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 21.00. Szczegółowe informacje zawarte są w biuletynie parafialnym.

 

ZAPOWIEDZI:

Przemysław Tadeusz Błauciak katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Kazimierska i Małgorzata Zofia Dziewiszek katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Falskiego zap. 3; Michał Michalew katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Agnieszka Tomaszewska katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka zap. 2; Ryszard Szymański katolik, s. wolnego, Wrocław ul. Redycka i Joanna Maria Biernat katoliczka, s. wolnego Domachowo zap. 1.

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie 27 sierpnia – 3 września 2017 r.

 XXI Tydzień Zwykły

 

 1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, które nawiedziły Polskę w minionych tygodniach.  Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Zapraszamy na nab. do miłosierdzia Bożego dzisiaj o 17.30.
 3. Rozw. do modl. osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 4. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych jutro o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze: piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których dotychczas nie przychodził jeszcze kapłan z komunią św. Uprzejmie przypominamy, że na wizytę kapłana z komunią św. należy przygotować stół nakryty białym obrusem oraz krzyż i dwie zapalone świece.
 6. W sobotę o 17.30 nabożeństwo rodziców modlących się za swoje dzieci, a po nim Msza św.
 7. Msza święta w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny w przyszły piątek (tj. 8 września) o godz. 18.00.
 8. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli (3 września) wracamy do odprawiania Mszy św. niedzielnych według porządku w ciągu roku czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Natomiast od piątku (1 września) w dni powszednie o godz. 6.30.
 9. Nastąpiła zmiana terminu Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie. Nie odbędzie się ona 21.09 jak ogłaszaliśmy wcześniej, ale 14 września (czwartek) o godz. 18.00.
 10. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza akcję „Wyprawka dla Żaczka”. Przez cały miesiąc sierpień do kosza w bocznej kaplicy można składać przybory papiernicze, zeszyty, piórniki itp., które trafią jako wyprawka szkolna do najuboższych dzieci z naszej parafii i szkoły.
 11. W sobotę 16 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę na Górę św. Anny, na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża św. Koszt wyjazdu 35 zł. Wyjazd autobusem sprzed kościoła o godz. 4.40, powrót późnym wieczorem. Zapisy w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na cele inwestycyjne w parafii.

 

ZAPOWIEDZI:

Przemysław Tadeusz Błauciak katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Kazimierska i Małgorzata Zofia Dziewiszek katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Falskiego zap. 2; Michał Michalew katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Agnieszka Tomaszewska katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka zap. 1.

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codz. od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Ador. Najświętszego Sakramentu z okazją do spow. św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 20 – 27 sierpnia 2017 r.

 XX Tydzień Zwykły

 

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii Słowo Boże głosił ks.  Łukasz Gron pracujący na Ukrainie w Kodymie w diecezji odesko-symferopolskiej. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misyjne. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego dzisiaj o 17.30. Intencje do modlitwy można zapisywać i składać do koszyka ustawionego na stoliku z prasą katolicką.
 3. Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 4. Msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań kierowanych do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 18.00. Prośby i podziękowania można przynosić do zakrystii. Formularze wyłożone są na stoliku z prasą katolicką.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.
 6. Przypominamy, że od 3 września wracamy do odprawiania Mszy św. niedzielnych według porządku w ciągu roku czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Natomiast od 1 września w dni powszednie o godz. 6.30.
 7. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza akcję „Wyprawka dla Żaczka”. Przez cały miesiąc sierpień do kosza w bocznej kaplicy można składać przybory papiernicze, zeszyty, piórniki itp., które trafią jako wyprawka szkolna do najuboższych dzieci z naszej parafii i szkoły.
 8. Rodzice, którzy planują chrzest dziecka we wrześniu br. proszeni są o wcześniejsze zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, a także o uwzględnienie terminu uczestnictwa w obowiązkowej katechezie chrzcielnej. Najbliższa katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 28.08 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu. Natomiast zbiórka na cele inwestycyjne w parafii została przeniesiona na pierwszą niedzielę września.

 

ZAPOWIEDZI:

Sławomir Dominik Owczarzak katolik, kawaler, zam. Oława ul. Baczyńskiego i Joanna Helena Lisiecka katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Redycka zap. 3; Przemysław Tadeusz Błauciak katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Kazimierska i Małgorzata Zofia Dziewiszek katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Falskiego zap. 1.

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Msze św. niedzielne w czasie wakacji - godz. 8.00, 11.00 i 18.00, a w dni powszednie o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywa się piętnaście minut przed Eucharystią.
 • Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie 13 – 20 sierpnia 2017 r.

 XIX Tydzień Zwykły

 

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 3. Msza święta połączona z nabożeństwem fatimskim dzisiaj o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. Nie będzie nabożeństwa do miłosierdzia Bożego o 17.30.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego wakacyjnego (czyli o godz. 8.00, 11.00 i 18.00). Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 5. Pożegnanie br. Artura odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.00 w uroczystość Wniebowzięcia NMP. 
 6. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza akcję „Wyprawka dla Żaczka”. Przez cały miesiąc sierpień do kosza w bocznej kaplicy można składać przybory papiernicze, zeszyty, piórniki itp., które trafią jako wyprawka szkolna do najuboższych dzieci z naszej parafii i szkoły.
 7. Rodzice, którzy planują chrzest dziecka we wrześniu br. proszeni są o wcześniejsze zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, a także o uwzględnienie terminu uczestnictwa w obowiązkowej katechezie chrzcielnej. Najbliższa katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 28.08 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Słowo Boże będzie głosił ks.  Łukasz Gron pracujący na Ukrainie w Kodymie w diecezji odesko-symferopolskiej, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misyjne.

 

 

ZAPOWIEDZI:

Michał Miłosz Kozłowski katolik, kawaler, zam. Wrocław pl. Srebrny i Aleksandra Dadał, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Sołtysowicka zap. 2; Uroczystość Wniebozięcia NMP (15.08) zap. 3; Sławomir Dominik Owczarzak katolik, kawaler, zam. Oława ul. Baczyńskiego i Joanna Helena Lisiecka katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Redycka zap. 2;

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Msze św. niedzielne w czasie wakacji - godz. 8.00, 11.00 i 18.00, a w dni powszednie o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywa się piętnaście minut przed Eucharystią.
 • Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 6 – 13 sierpnia 2017 r.

 Święto Przemienienia Pańskiego

 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego dzisiaj o 17.30.
 2. Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 3. W sobotę przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.

Zapraszamy na adorację według następującego planu:

9:30 – po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla Wspólnoty emerytów i rencistów;

10:00 – mieszkańcy ul. Redyckiej i Marczewskiego;

11:00 – mieszkańcy ul. Gimnazjalnej, Torfowej i Knastera;

12:00 – mieszkańcy ul. Fortowa, Falskiego i Bagatela;

13:00 – mieszkańcy ul. Lekcyjnej, Elementarzowa i Czytankowa;

14:00 – mieszkańcy al. Poprzecznej i ul. Wojaczka;

15:00 – mieszkańcy ul. Sołtysowickiej i Przejazdowej;

16:00 – Wspólnota Róż Różańcowych i Matek Katolickich;

17:00 – Wspólnota Krwi Chrystusa oraz dla wszystkich tych, którzy nie mogli być wcześniej;

18:00 – zakończenie Adoracji i msza św. wieczorna.

 1. Msza święta połączona z nabożeństwem fatimskim w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. W tym dniu nie będzie nabożeństwa do miłosierdzia Bożego o 17.30.
 2. Pożegnanie br. Artura odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.00 w uroczystość Wniebowzięcia NMP. 
 3. Ze zbiórki do puszek, a także z ofiar indywidualnych na cele inwestycyjne parafii zebraliśmy 1350 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza akcję „Wyprawka dla Żaczka”. Przez cały miesiąc sierpień do kosza w bocznej kaplicy można składać przybory papiernicze, zeszyty, piórniki itp., które trafią jako wyprawka szkolna dla najuboższych dzieci z naszej parafii i szkoły.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka na potrzeby parafialnego Caritas.

 

 

ZAPOWIEDZI:

Michał Miłosz Kozłowski katolik, kawaler, zam. Wrocław pl. Srebrny i Aleksandra Dadał, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Sołtysowicka zap. 1; Sławomir Dominik Owczarzak katolik, kawaler, zam. ul. Baczyńskiego Oława i Joanna Helena Lisiecka katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Redycka zap. 1;

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Msze św. niedzielne w czasie wakacji - godz. 8.00, 11.00 i 18.00, a w dni powszednie o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywa się piętnaście minut przed Eucharystią.
 • Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie    16 – 23 lipca 2017 r.

 XV Tydzień Zwykły

 

 

 1. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Intencje do modlitwy można zapisywać i składać do koszyka ustawionego pod chórem.
 2. Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 3. Msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań kierowanych do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w sobotę o godz. 18.00. Prośby i podziękowania można przynosić do zakrystii. Formularze wyłożone są na stoliku z prasą katolicką.
 4. Przypominamy, że do końca sierpnia Msze święte niedzielne są sprawowane według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Natomiast od 1 lipca do końca wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywać się będzie piętnaście minut przed Eucharystią.
 5. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 6. Rodzice, którzy planują chrzest dziecka w sierpniu proszeni są o wcześniejsze zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, a także o uwzględnienie terminu uczestnictwa w obowiązkowej katechezie chrzcielnej. Najbliższa katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 31.07 o godz. 19.00. Natomiast dla rodziców planujących chrzest dziecka we wrześniu – katecheza 28.08 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.

 

 

ZAPOWIEDZI:

Piotr Tadeusz Pieńkowski, katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Natalia Baran, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka. Zap. 2; Tomasz Michał Stopyra katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Marta Julia Krzywańska, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka. Zap. 2; Damian Karbowski katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Marta Staroń, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka. Zap. 2; Piotr Paweł Zadrzyński katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Przejazdowa i Justyna Lilianna Niedzielska, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Przejazdowa. Zap.2; Paweł Kamil Skiba katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Redycka i Alicja Dorota Gawrońska, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Redycka zap. 1.

 

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codz. od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Ador. Najświętszego Sakramentu z okazją do spow. św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie    9 – 16 lipca 2017 r. 

 XIV Tydzień Zwykły

 

 

 1. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszki na cele parafialnego CaritasZa składane ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Intencje do modlitwy można zapisywać i składać do koszyka ustawionego pod chórem.
 3. Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 4. Msza święta z okolicznościową homilią połączona z nabożeństwem fatimskim w czwartek o godz. 18.00. 
 5. Przypominamy, że do końca sierpnia Msze święte niedzielne są sprawowane według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Natomiast od 1 lipca do końca wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywać się będzie piętnaście minut przed Eucharystią.
 6. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 7. Rodzice, którzy planują chrzest dziecka w miesiącu sierpniu proszeni są o wcześniejsze zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, a także uwzględnienie terminu uczestnictwa w obowiązkowej katechezie chrzcielnej. Najbliższa katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 31.07 o godz. 19.00. Natomiast dla rodziców planujących chrzest we wrześniu - 28.08 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.

 

ZAPOWIEDZI:

Piotr Tadeusz Pieńkowski, katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Natalia Baran, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka. Zap. 1; Tomasz Michał Stopyra katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Marta Julia Krzywańska, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka. Zap. 1; Damian Karbowski katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Wojaczka i Marta Staroń, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Wojaczka. Zap. 1; Piotr Paweł Zadrzyński katolik, kawaler, zam. Wrocław ul. Przejazdowa i Justyna Lilianna Niedzielska, katoliczka, panna, zam. Wrocław ul. Przejazdowa. Zap. 1;

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codz. od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Ador. Najświętszego Sakramentu z okazją do spow. św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie    2 – 9 lipca 2017 r.

 XIII Tydzień Zwykły

 

 1. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Intencje do modlitwy można zapisywać i składać do koszyka ustawionego pod chórem.
 2. Rozważania do modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 3. Przypominamy, że od dzisiaj (2 lipca) aż do końca sierpnia Msze święte niedzielne będą sprawowane według porządku wakacyjnego, czyli o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Natomiast od 1 lipca do końca wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30. Spowiedź św. w niedziele i dni powszednie odbywać się będzie piętnaście minut przed Eucharystią.
 4. Msza św. w intencji emerytów i rencistów w środę o godz. 9.00, a po niej spotkanie, które poprowadzi o. Michał.
 5. W okresie wakacyjnym poradnia prawna będzie nieczynna.
 6. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek i piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.30.
 7. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.
 8. Ze zbiórki do puszek oraz z ofiar indywidualnych na cele inwestycyjne w parafii zebraliśmy 3030 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas.

 

 

ZAPOWIEDZI:

Różewicz Kazimierz Witold, s. wolnego, zam. ul. Torfowa i Drabina Aleksandra s. wolnego, zam. ul. Torfowa, zap. 3.

 

 

Informacje stałe:

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spow. św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – do piątku włącznie o godz. 17.30.

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu