Maj 2016

 

Ogłoszenia duszpasterskie 22-29 maja 2016 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – VIII Tydzień Zwykły

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nab. ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 2. Kartki z propozycją modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.

 3. Kolejna katecheza w ramach Seminarium Odnowy Wiary jutro o godz. 18.30.

 4. W tym tygodniu nie odbędzie się krąg biblijny do dorosłych.

 5. Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w środę o godz. 18.30. W Z racji przygotowywania ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała nie odbędzie się środowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Jak wspominaliśmy w minioną niedzielę, procesja będzie przebiegać ulicami: Redycką, Sołtysowicką, Gimnazjalną, Bagatela, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką. Ołtarze rozmieścimy w następujących miejscach: 1. na ul. Sołtysowickiej przy posesji nr 67, 2. przy skrzyżowaniu ulic Gimnazjalnej i Torfowej, 3. na zbiegu ulic Gimnazjalnej i Bagatela i 4. na ul. Redyckiej przy restauracji Pobite Gary. Porządek Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała będzie następujący: 8.00, 10.00 (z procesją) i 18.00. Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie. Zwracamy się z prośbą, aby wierni mieszkający w pobliżu ołtarzy zatroszczyli się o ich wystrój. W środę po Mszy św. Wieczornej będą rozwożone podesty, tła o treści eucharystycznej i inne elementy potrzebne do budowy ołtarzy; prosimy mężczyzn o pomoc przy ustawianiu i skręcaniu podestów. Prosimy również, aby na trasie procesji - o ile to jest możliwe - nie parkować samochodów. Kwiaty do dekoracji prosimy przynosić do poszczególnych ołtarzy, a kwiaty do sypania w czasie procesji – do zakrystii. Prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosły panie z Żywego Różańca i ze Wspólnoty Matek. Mężczyzn niosących baldachim i asystujących kapłanowi prosimy o przyjście o godz. 9.45 do holu przed kancelarią. Dzieci obchodzące rocznicę I Komunii św. prosimy, aby przyszły w strojach komunijnych. Dzieci do sypania kwiatów powinny przynieść swoje koszyczki. Parafian prosimy o przystrojenie okien domów symbolami eucharystycznymi i religijnymi.

 7. Najbliższa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 30.05 o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletować zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.

 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w parafii. Ze złożonych ofiar zostanie opłacona trzecia rata w kwocie 4500 zł za zakup organów. Wszystkim darczyńcom za składane ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.

 

Informacje stałe:

 • Kancelaria parafialna czynna od pon-pt po Mszy św. Wiecz. (godz. 18.30).

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o godz. 7.40.

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 8.45.

 • Katechumenat II – poniedziałek godz. 19.00.

 • Próba chóru parafialnego – wtorek godz. 18.30.

 • Katechumenat I – wtorek godz. 19.00.

 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa – w tym tygodniu odwołana.

Ogłoszenia duszpasterskie 15-22 maja 2016 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 2. Kartki z propozycją modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.

 3. Jest jeszcze dzisiaj możliwość złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka po każdej Mszy św. przy stoliku pod chórem. Aby to zrobić, niezbędny jest numer PESEL.

 4. Kolejna katecheza w ramach Seminarium Odnowy Wiary jutro o godz. 18.30.

 5. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 18.30 w refektarzu klasztornym.

 6. Kolejne spotkanie dla młodzieży, która w przyszłym roku szkolnym ma rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania (dot. obecnych II klas gimnazjum) odbędzie się w piątek o godz. 18.30.

 7. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

 8. Za tydzień Msza św. z okazji rocznicy I Komunii świętej o godz. 10.00. Próba dla dzieci w piątek o godz. 18.30, natomiast spowiedź św. w sobotę o godz. 10.00.

 9. Informujemy, że w tym roku trasa procesji Bożego Ciała będzie przebiegać ulicami: Redycką, Sołtysowicką, Gimnazjalną, Bagatela, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką. Ołtarze rozmieścimy w następujących miejscach: 1. na ul. Sołtysowickiej przy posesji nr 67, 2. przy skrzyżowaniu ulic Gimnazjalnej i Torfowej, 3. na zbiegu ulic Gimnazjalnej i Bagatela i 4. na ul. Redyckiej przy restauracji Pobite Gary. Zwracamy się z prośbą, aby wierni mieszkający w pobliżu ołtarzy zatroszczyli się o ich wystrój. Porządek Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała będzie następujący: 8.00, 10.00 (z procesją) i 18.00. Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie.

 10. Uroczystość Pierwszej Komunii w 2017 roku zaplanowana jest na 21 maja.

 

Informacje stałe:

 • Kancelaria parafialna czynna od śr-pt po Mszy św. wieczornej (godz. 18.30).

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o godz. 7.40.

 • Koronka do Miłos. Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.

 • Katechumenat II – poniedziałek godz. 19.00.

 • Próba chóru parafialnego – wtorek godz. 18.30.

 • Katechumenat I – wtorek godz. 19.00.

 • Spotkanie biblijne dla dorosłych – wtorek godz. 20.00. Księga Apokalipsy.

 • Zbiórka LSO – środa godz. 17.00.

 • Ador. Najświętszego Sakr. w ciszy z okazją do spowiedzi św. – środa g. 20.00.

 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie 8-15 maja 2016 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – VII Tydzień Okresu Wielkanocy

 

 1. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Zachęcamy do podpisania się pod tym projektem obywatelskim. Aby to zrobić, niezbędny jest numer PESEL.

 2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

 3. Dzisiaj pod chórem odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 4. Kartki z propozycją modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.

 5. Kolejna katecheza w ramach Seminarium Odnowy Wiary jutro o godz. 18.30 w auli domu katechetycznego.

 6. Młodzież, która w przyszłym roku szkolnym ma rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania (dot. obecnych II klas gimnazjum) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 18.30.

 7. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie w piątek o godz. 20.00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego.

 8. Parafialny Sztab Światowych Dni Młodzieży planuje zorganizować muzyczną scholę młodzieżową, która przygotowywałaby oprawę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w parafii. Młodzież chętną do śpiewu i gry na instrumentach muzycznych (gitara, skrzypce, flet, inne) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 11.00.

 9. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz wszystkich chętnych w sobotę 14.05 o godz. 11.00 do auli w domu katechetycznym na spotkanie, którego celem będzie przygotowanie upominków z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Więcej szczegółów zostanie podane na spotkaniu.

 10. Przypominamy, że Msza święta z okazji rocznicy Pierwszej Komunii świętej zaplanowana jest na 22.05.2016, natomiast termin uroczystości Pierwszej Komunii w 2017 roku zaplanowany jest na 21 maja.

 

ZAPOWIEDZI

Dawid Rój katolik, kawaler, zam. Wrocław i Aleksandra Boch, katoliczka, panna, zam. Apostoły. Zap. 3.

Informacje stałe:

 • Kancelaria parafialna czynna od pon-pt po Mszy św. wieczornej (g. 18.30).

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o g. 7.40.

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od pon-sb o g. 8.45.

 • Katechumenat II – poniedziałek g. 19.00.

 • Próba chóru parafialnego – wtorek g. 18.30.

 • Katechumenat I – wtorek godz. 19.00.

 • Spotkanie biblijne dla dorosłych – wtorek g. 20.00. Księga Apokalipsy.

 • Zbiórka LSO – środa g. 17.00.Adoracja Najświętszego Sakr. w ciszy z okazją do spow. św. – środa g. 20.00.

 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie 1- 8 maja 2016 r.

VI Tydzień Okresu Wielkanocy

 

 

 1. Od dzisiaj przez cały miesiąc maj odprawiać będziemy nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiać będziemy o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.

 2. Kartki z propozycją modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.

 3. Msza św. w intencji maturzystów w poniedziałek o godz. 18.00

 4. W poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 5. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 6. W tym tygodniu nie odbędą się spotkania dla scholii oraz dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a także krąg biblijny dla dorosłych.

 7. Msza św. w intencji emerytów i rencistów w środę o godz. 9.00, a po niej spotkanie na temat zdrowego żywienia, które poprowadzi br. Adrian.

 8. Bezpłatna poradnia prawna w czwartek o godz. 19.00.

 9. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.30. W I sobotę nabożeństwo maryjne i Msza św. w intencji dzieci o godz. 17.30.

 10. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w piątek o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 11. Na stronie internetowej parafii umieszczane są nagrania z katechez ks. Mariusza Rosika wygłaszane podczas Seminarium Odnowy Wiary. Tam również znajdują się kolejne materiały pomocnicze oraz proponowane fragmenty Pisma św. na każdy dzień przydatne w osobistej modlitwie. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9.05 o godz. 18.30 w auli domu katechetycznego.  

 12. Ze zbiórki do puszek, a także z ofiar indywidualnych na cele inwestycyjne w parafii zebraliśmy 1460 zł. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

 13. W przyszłą niedzielę zbiórka na potrzeby parafialnego Caritas.

 14. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Zachęcamy do podpisania się pod tym projektem obywatelskim. Aby to zrobić, niezbędny jest numer PESEL.

 

ZAPOWIEDZI

Dawid Rój katolik, kawaler, zam. Wrocław i Aleksandra Boch, katoliczka, panna, zam. Apostoły. Zap. 2.

Informacje stałe:

 • Kancelaria parafialna czynna od śr-pt po Mszy św. wieczornej (g. 18.30).

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę o godz. 7.40.

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od pon-sb o godz. 8.45

 • Różaniec codziennie od pon-sb o godz. 17.30 (przed Mszą św. wieczorną).

 • Adoracja Najśw. Sakr. w ciszy z okazją do spow. św. w środę o godz. 20.00.

 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie 24 kwietnia-1 maja 2016 r.

V Tydzień Okresu Wielkanocy

 

 

 

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.
 2. Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z kościoła Wspólnota Matek Katolickich rozdawać będzie cytaty z Pisma św.
 3. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 17.30. Intencje do modlitwy można składać do koszyka ustawionego na stoliku z prasą katolicką.
 4. Kartki z propozycją modlitwy osobistej wyłożone są na stoliku pod chórem.
 5. Na stronie internetowej parafii zostały umieszczone nagrania z katechez ks. Mariusza Rosika wygłaszanych podczas Seminarium Odnowy Wiary. Tam również znajdują się materiały pomocnicze oraz proponowane fragmenty Pisma św. na każdy dzień przydatne w osobistej modlitwie. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 18.30 w auli domu katechetycznego.   
 6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych jutro o godz. 19.00.
 7. Nasze zgromadzenie liturgiczne potrzebuje lektorów. Zwracamy się do osób, które były lektorami Słowa Bożego w naszej parafii, a także w innych ośrodkach duszpasterskich, lub dopiero pragną nimi zostać w naszym zgromadzeniu liturgicznym, aby na nowo rozpaliły w sobie charyzmat czytania Słowa Bożego podczas liturgii. Jest to funkcja niezwykle zaszczytna i święta, ponieważ pozwala ludowi Bożemu coraz głębiej wnikać w sprawowane misterium. Spotkanie formacyjne dla chętnych oraz dla grupy liturgicznej w środę o godz. 18.30.
 8. Od przyszłej niedzieli przez cały miesiąc maj odprawiać będziemy nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiać będziemy o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.
 9. Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się 6 maja (piątek) o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17.00.

 

ZAPOWIEDZI

Karol Trawka, katolik, kawaler, zam. ul. Wojaczka i Roksana Borowska, katoliczka, panna, zam. ul. Wojaczka. zap. 3; Dawid Rój katolik, kawaler, zam. Wrocław i Aleksandra Boch, katoliczka, panna, zam. Apostoły. Zap. 1.

Informacje stałe:

 • Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (g. 18.30).
 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45
 • Różaniec codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 (przed Mszą św. wieczorną).
 • Katechumenat II – poniedziałek godz. 19.00
 • Próba Chóru parafialnego wtorek o godz. 18.30
 • Zbiórka LSO wtorek 17.00
 • Katechumenat I – wtorek godz. 19.00.
 • Spotkanie biblijne dla dorosłych –  wtorek godz. 20.00. Księga Apokalipsy.
 • Zbiórka kandydatów na ministrantów – środa 17.00
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi św. w środę o godz. 20.00.
 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu