Peregrynacja 2015

PEREGRYNACJA OBLICZA JEZUSA Z MANOPPELLO

 

Pragniemy poinformować, że kolejny już raz na prośbę rodzin przedłużyliśmy czas peregrynacji kopii ikony Jezusa z Manoppello do 13 czerwca. Tak duże zainteresowanie pokazuje jak bardzo nasze domy potrzebują bliskości Boga i Jego zapachu miłości. Dziękujemy za składane nam świadectwa modlitwy i zachęcamy kolejnych wiernych do przyjęcia ikony w swoim domu, szczególnie rodziny dzieci i młodzieży przygotowujących się do I Komunii św. i do bierzmowania. Grafik wyłożony jest na stoliku z prasą katolicką.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W Naszej Parafii wraz z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu rozpoczyna się peregrynacja kopii ikony Oblicza Jezusa z Manoppello. W czasie najbliższych kilku tygodni każda chętna Rodzina z Naszej Wspólnoty będzie mogła ugościćna jedną dobę Najświętsze Oblicze w swoim domu.

 

Przeczytaj więcej...

 

PORZĄDEK PRZEKAZANIA I PRZYJĘCIA IKONY

POBIERZ MODLITEWNIK

KSIĘGA ŚWIADECTW - WPISZ SIĘ/PRZECZYTAJ

 

KSIĘGA ŚWIADECTW

 

Na stronie internetowej parafii została zamieszczona księga świadectw, w której można zapisać swoje przemyślenia i rozważania związane z peregrynacją Oblicza Jezusa z Manoppello. Można też treść spisanego świadectwa przesyłać na adres poczty elektronicznej parafii lub przynieść osobiście do zakrystii. Zachęcamy do składania świadectw wiary, aby stały się one umocnieniem dla innych.

 

KLIKNIJ, BY PRZENIEŚĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO KSIĘGI ŚWIADECTW

Oryginalna relikwia, to delikatny materiał o wymiarach 17 cm (szerokość) x 24 cm (długość). Na tkaninie uwieczniony jest wizerunek Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Materiał, na którym znajduje się Najświętsze Oblicze, to bisior, który charakteryzuje się tym, że nie da się na niego nałożyć pigmentu - nie można na nim malować lub go farbować. Przeprowadzone badania potwierdzają, że na tkaninie nie mażadnych farb, pędzla czy ołówka.Relikwia jest przechowywana i wystawiana w kapucyńskim kościele Sanctuario di Volto Santo, położonym w małym miasteczku o nazwie Manoppello we Włoszech.

 

W natłoku codziennych zajęć i obowiązków otwórzcie chociaż na jeden dzień drzwi Waszych domów i zaproście do siebie Chrystusa, aby stojąc z Nim „twarzą w twarz”łatwiej przeżyć przejmujące doświadczenie modlitwy jako dialogu z Bogiem. Przedstawcie Chrystusowi swoje radości i swoje smutki, swoje codzienne problemy i zmagania. Pozwólcie, aby swoim światłem rozjaśnił On wasze domy. Otwórzcie drzwi Waszych serc na Jego łaskę.

Nie bójcie się! Wyznajcie swoją wiarę z odwagą. Niech Jezus wejdzie do Waszych domów, niech ogranie Was swoją miłością i niech sprawi, że umocnimy się w świętej wierze, a żywy Kościół będzie wzrastał w naszej Parafii.

 

Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.”(Ap 3,20) Otwórzcie drzwi i dajcie się „zaskoczyć” czekającemu za nimi Chrystusowi.

 

O. Emilian – Proboszcz

wraz z duszpasterzami i Radą Parafialną.

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu