Grudzień 2013 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU

31 grudnia 2013 r.

Na Mszy św. wieczornej dziękowaliśmy Panu Bogu za miniony rok kalendarzowy, za wszelkie otrzymane dary i łaski oraz prosiliśmy o błogosławieństwo na Nowy 2014 Rok.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2013 r.

 

W Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu kapłani udzielali specjalnego, indywidualnego błogosła- wieństwa rodzinom naszej parafii. Była to również okazja podziwiania betlejemskiej stajenki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW

28 grudnia 2013 r.

 

W tym dniu odprawiliśmy Msze św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii oraz udzieliliśmy  specjalnego błogosławieństwa.

W Adwencie gromadziliśmy się na Mszach Świętych Roratnich, by wspólnie modlić się, oczekując przyjścia Chrystusa.

W tym roku wędrowaliśmy ze św. Franciszkiem. Każdego dnia przesyłał nam jedno swoje "zdjęcie", które stawało się przesłaniem-lekcją dla nas. Wiemy, że to on pierwszy na świecie urządził szopkę, swoiste Jasełka. Czytaj więcej

 

Dzieci robiły ozdoby choinkowe, z których codziennie losowaliśmy nagrody i figurkę św. Franciszka. Tę figurkę dziecko zabierało do siebie na cały dzień. W ten sposób św. Franciszek odwiedził wiele naszych domów. A po Roratach spotykaliśmy się jeszcze na pysznym kakauku :). Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym "krowa nie wyschła" :)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, by wspomieć ten niezwykły roratni czas.

 

A oto poszczególne zdjęcia św. Franciszka:

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

19 grudnia 2013 r.


Mieliśmy szczęście przyjąć Betlejemskie Światło Pokoju w naszej parafii. Przekazała je nam Wrocławska Gromada Zuchowa "Szalone Dzieciaki". Uroczystość odbyła się podczas Mszy św. Roratniej, o godz. 18.00.

Teraz każdy może zabrać Światło do swojego domu. Będzie ono stało w naszym kościele do Wigilii Bożego Narodzenia.

O idei Betlejemskiego Światła Pokoju czytaj tutaj

Roratnie ZNAKI WĘDROWCA

 

Na podsumowanie kolejnych tygodni Rorat, każde dziecko otrzymuje Znak Wędrowca.

Pierwszym jest klucz czerwony, który otwiera nam serce na czynienie dobra! Drugim klucz złoty, który otwiera nam drogę do świętości! Trzecim klucz niebieski, który otwiera nam drogę do nieba!

Klucze czerwone i złote są takie same, bo wszyscy jesteśmy tak samo powołani do dobra i świętości. Ale każdy inną drogą zmierza do nieba, dlatego też klucze niebieskie są różne.

ŻONA I MAMA na Roratach

sobota, 21 grudnia 2013 r.

 

Na podsumowanie trzeciego tygodnia Rorat dzieci i dorośli zapoznali się z postacią św. Joanny Beretta Molla. Ta święta żona i matka urodziła się w Magencie, niedaleko Mediolanu, w 1922 r. Dom, w którym rosła, pełen był miłości i wiary. Po uzyskaniu dyplomu z medycyny i chirurgii w 1949 r. na Uniwersytecie w Pawii, otworzyła klinikę medyczną w Mesero. W kolejnym roku zrobiła specjalizację z pediatrii na uniwersytecie w Mediolanie, gdzie później prowadziła swoją praktykę lekarską.

W 1951 r. po raz pierwszy przypadkowo spotkała inżyniera Piotra Mollę. Następne spotkanie nastąpiło trzy lata później. Od tego czasu byli już nierozłączni. Kochali się bardzo, byli sobą zauroczeni. Snuli plany założenia rodziny otwartej na Boga i Jemu uległej. 24 września 1955 r. Joanna i Piotr wzięli ślub. Chodzili po górach, jeździli na nartach, lubili koncerty i przedstawienia teatralne. Joanna interesowała się modą, przeglądała nowe żurnale. Była elegancką i zadbaną kobietą. Umiała prowadzić samochód, co w tamtych czasach nie było częste wśród kobiet. Czytaj więcej

BABCIA na Roratach

sobota, 14 grudnia 2013 r.

 

Na koniec drugiego tygodnia Rorat dzieci i dorośli otrzymali obrazek św. Anny - z Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny, którym opiekują się franciszkanie. Wiemy, że była mamą Maryi, czyli babcią Pana Jezusa i teściową św. Józefa. Zwana jest św. Anną Samotrzecią, czyli, że sama jest "trzecia", a nam ukazuje swoją córkę Maryję i swego wnuka Jezusa.

Bł. Jan Paweł II, pielgrzymując na Górę św. Anny, nazwał św. Annę "łączniczką pokoleń". Niech zatem święta Babcia wstawia się za nami i pomoże nam w dobrych relacjach rodzinnych.

MĘŻCZYZNA na Roratach

sobota, 7 grudnia 2013 r.

 

Po pierwszym tygodniu Rorat dzieci i dorośli otrzymali obrazek św. Józefa - z Sanktuarium w Prudniku, którym opiekują się franciszkanie. Wiemy, że był mężem Maryi, czyli przybranym ojcem Pana Jezusa. To on powinien stać się wzorem dla każdego mężczyzny, jak odpowiedzialnie zatroszczyć się o kobietę.

Niech św. Józef prowadzi nas i pomaga zdążać do Betlejem. Wszak to on prowadził Matkę Bożą brzemienną gdy miała swój Adwent.

Rekolekcyjne Wieczory Adwentowe

Jezus - 3 odsłony
8-11 grudnia 2013 r.

 

Na Boże Narodzenie pomógł nam się jeszcze lepiej przygotować ks. Mirosław Maliński (wrocławski duszpasterz akademicki), poprzez głoszenie w naszej parafii rekolekcji.

Spotkanie seniorów

4 grudnia 2013, godz. 9.00

 

Emeryci i renciści spotkali się na Mszę św. w ich intencji. Następnie spotkanie na temat: „Aniołowie. Ich moc i obecność w naszym życiu”, poprowadził o. Zdzisław.

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu