Październik 2015

Ogłoszenia duszpasterskie 18-25 padziernika 2015 r.

 

 

 

1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy p. Roberta Kościuszko, autora wielu książek ewangelizacyjnych dla dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy mu za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. P. Robert po Mszy św. będzie rozprowadzał pod chórem swoje książki. Zapraszamy jeszcze na wieczorne spotkanie z autorem na temat "Małżonkowie to razem a nie osobno", które odbędzie się w auli domu katechetycznego po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. Serdecznie zapraszamy na pierwszą po wakacjach katechezę dla dorosłych w czwartek o godz. 18.30. Tematem spotkania będzie: "Miłosierdzie: temat aktualny, ale zapomniany" i wygłosi je o. Mirosław.

3. Przez cały październik o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe.

4. Informujemy, że od dziś przyjmujemy intencje mszalne na rok 2016. W pierwszej kolejności prosimy o rezerwację terminów związanych z jubileuszami, rocznicami i innymi ważnymi wydarzeniami rodzinnymi.

5. Najbliższy termin nauk przedchrzcielnych dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 26.10. o godz. 19.00. Lista dokumentów, które należy skompletowac, zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.

6. Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godz. 18.00. Czytanie wypominek i modlitwa za zmarłych odbywać się będą 15 min przed Mszą. Wypominki można przynosić codziennie do zakrystii przed Mszą św. lub po niej. Karty wypominkowe są dołączone do Christifideles, a także zostaną wyłożone na stoliku pod chórem.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w parafii.

8. Serdecznie zapraszamy na pokonkursową wystawę prac osób niepełnosprawnych z całej Polski pt. "Zwierzęta - bracia nasi najmniejsi". Konkurs był organizowany w tym roku przez WTZ Muminko w ramach festiwalu PAX ET BONUM. Wystawa odbywa się w bibliotece publicznej przy ul. Przybyszewskiego od 1 do 31 października.

Ogłoszenia duszpasterskie 11-18 października 2015

 

 

 

 1. Z okazji Dnia Papieskiego pod chórem odbywa się zbiórka do puszek na cele Dzieła Nowego Tysiąclecia. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.

 2. Przez cały październik o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe.

 3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie we wtorek o godz. 20.00. Z powodu tego nabożeństwa odwołane zostały różaniec o godz. 17.30 oraz krąg biblijny dla dorosłych.

 4. Zapraszamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy w sobotę 17.10. Zbiórka grupy franciszkańskiej na ul. Zawalnej o godz. 7.00. Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym o godz. 16.30.

 5. Informujemy, że od przyszłej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na rok 2016. W pierwszej kolejności prosimy o rezerwacje terminów związanych z jubileuszami, rocznicami i innymi ważnymi wydarzeniami rodzinnymi.

 6. Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godz. 18.00. Czytanie wypominek i modlitwa za zmarłych odbywać się będzie 15 minut przed Mszą. Wypominki można przynosić codziennie do zakrystii przed lub po Mszy św. Karty wypominkowe będą dołączone w przyszłym tygodniu do Christifideles, a także zostaną wyłożone na stoliku pod chórem.

 7. W przyszłą niedzielę, 18 października, gościć będziemy męża, ojca i powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość swoim świadectwem postara się zachęcić rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy – do czytania ciekawych historii biblijnych. Pan Robert zaprezentuje m.in. swe ewangelizacyjne powieści przygodowe: "Wojownik Trzech Światów" i "Klejnot Aswerusa". Serię tych i innych książek będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.

 

 

Informacje stałe:

 • Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (g. 18.30).

 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.40.

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 8.45.

 • Próba Chóru parafialnego w poniedziałek o godz. 19.30.

 • Katechumenat II – poniedziałek godz. 19.00

 • Schola dziecięca – wtorek 17.00

 • Zbiórka kandydatów na ministrantów – wtorek 17.00

 • Katechumenat I – wtorek godz. 19.00

 • Zbiórka LSO – środa 17.00

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi św. w środę o godz. 20.00.

 • Modlitwa Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Ogłoszenia duszpasterskie 4-11 października 2015 r.

 

1. Dzisiaj po południu o godz. 16.00 na kalwarii przy kościele odbędzie się błogosławieństwo zwierząt domowych z okazji uroczystości św. Franciszka. Zapraszamy wszystkich opiekunów zwierząt wraz z ich podopiecznymi.

 

2. Przez cały październik o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe. Gorąco polecamy te nabożeństwa i zachęcamy do uczestnictwa w nich.

 

3. Rozpoczynamy nowy cykl rozważań biblijnych dla dorosłych poświęconych księdze Apokalipsy. Do wspólnego rozważania Biblii zapraszamy we wtorek o godz. 20.00.

 

4. Msza św. w intencji emerytów i rencistów w środę o godz. 9.00., a po niej spotkanie na temat całunu z Manopello, które poprowadzi o. Emilian.

 

5. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca z okazji wspomnienia NMP Różańcowej w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Również w tym dniu spotkanie Rady Parafialnej w refektarzu klasztornym o godz. 18.30.

 

6. Przyjmowanie intencji mszalnych na nowy 2016 rok rozpoczniemy 18 października.

 

7. W przyszłym tygodniu z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka do puszek na cele Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 

8. Pragniemy poinformować, że ze zbiórki do puszek, a także z ofiar indywidualnych na cele inwestycyjne w parafii zebraliśmy 2850 zł. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu