Peregrynacja 2016

PEREGRYNACJA KOPII OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO

 

Szczęść Boże!

W Naszej Parafii wraz z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu rozpoczyna się peregrynacja kopii Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. W czasie najbliższych kilku tygodni każda chętna Rodzina z Naszej Wspólnoty będzie mogła ugościć na jedną dobę Obraz Pana Jezusa Miłosiernego w swoim domu.

Obraz Pana Jezusa Miłosiernego jest jednym z najbardziej niezwykłych wizerunków Jezusa Zmartwychwstałego, ponieważ jego współautorem jest sam Pan Jezus Chrystus. W dniu 22 lutego 1931 roku Pan Jezus objawił się Siostrze Faustynie Kowalskiej i polecił jej namalowanie Swojego obrazu. Święta Siostra Faustyna w swoim Dzienniczku, zapisała dokładnie słowa Jezusa Chrystusa związane z tym wydarzeniem i złożoną przez Niego obietnicą:

Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w waszej kaplicy i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, szczególnie w godzinę śmierci. (...) Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być Świętem Miłosierdzia. Pragnę, ażeby kapłani głosili to wielkie miłosierdzie moje względem dusz grzesznych” /Dz. 47-49/.

Drodzy Parafianie!

W natłoku codziennych zajęć i obowiązków otwórzcie chociaż na jeden dzień drzwi Waszych domów i zaproście do siebie Pana Jezusa Miłosiernego, aby stojąc z Nim „twarzą w twarz” łatwiej przeżyć przejmujące doświadczenie modlitwy jako dialogu z Bogiem. Przedstawcie Jezusowi Chrystusowi swoje radości i swoje smutki, swoje codzienne problemy i zmagania. Pozwólcie, aby swoim światłem rozjaśnił On Wasze domy, szczególnie w tym szczególnym roku, Roku Miłosierdzia, który ogłosił Papież Franciszek.

Bracia i Siostry!

Otwórzcie drzwi Waszych serc na nieprzebrane źródło Jego Łask („Przez obraz ten udzielać będę wiele łask” /Dz. 570/). Weźcie z odwagą naczynie i pójdźcie do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem, które zostało nam podane przez samego Pana Jezusa Chrystusa, jest właśnie ten Obraz, Obraz Jezusa Miłosiernego („Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie” /Dz. 327/).

 „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.” (Ap 3,20) Otwórzcie drzwi i dajcie się „zaskoczyć” czekającemu za nimi Chrystusowi.

 Ojciec Emilian – Proboszcz

wraz z Duszpasterzami i Radą Parafialną. 

 

Informacje dotyczące porządku przekazania i przyjęcia ikony znajdują się TUTAJ.

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu