Styczeń 2014 r.

Niedziela, 26 stycznia 2014 r.

 

W naszej parafii świeccy wolontariusze z Inicjatywy STOP seksualizacji naszych dzieci udzielali po każdej Mszy św. informacji na temat nowego zagrożenia płynącego z ideologii gender.

Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Metropolity Wrocławskiego, ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Agresywna seksualizacja dzieci i młodzieży stoi w sprzeczności z ewangelizacją, jaką podejmuje Kościół; jest to też jedna z najbardziej agresywnych dróg walki z rodziną i Kościołem. Stąd jest sprawą wielkiej wagi, aby na terenie naszej parafii jak największa liczba osób zatroskanych o dobro swoich dzieci wzięła udział w organizowanych spotkaniach.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

22 stycznia 2014 r.

 

Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie odprawił o. Teodor Knapczyk, franciszkanin z Krakowa.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia 2013 r.

 

Za wszystkie Babcie i każdego Dziadka odprawiliśmy Mszę św. z okazji ich święta. Następnie spotkaliśmy się w refektarzu klasztornym na herbacie i ciastku.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

tak zwana kolęda


Po Bożym Narodzeniu rozpoczął się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzi z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła i duszpasterzy.

Kapłani na drzwiach napisali C+M+B+2014, co się tłumaczy: Christus Multorum Benefactor - Chrystus wielu (osobom) dobroczyńcą lub Christus Mansionem Benedicat - Chrystus mieszkania błogosławi.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów.

WYPRAWKA dla Pana Jezusa


Podczas tegorocznego Adwentu pragnęliśmy zebrać prezenty dla Nowonarodzonego. Stały się nimi pampersy i mokre chusteczki. To nasz bardzo konkretny dar dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu, a jednocześnie przekuwanie wiary na konkret codzienności. W ten sposób na wzór Matki Bożej pomożemy różnym mamą, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowj, opiekować się dziećmi.

Przy obrazie ukazującym dzień zaślubin św. Józefa z Maryją codziennie zapełniał się kosz. Udało się zebrać ok. 15o opakowań mokrych chusteczek i niemalże 5 tysiący sztuk pampersów.

Spotkanie seniorów

8 stycznia 2013 r.

 

Emeryci i renciści spotkali się na Mszę św. w ich intencji. Po niej spotkanie na temat: "Pan Bóg powołuje i uzdalnia" poprowadził br. Adrian, kucharz franciszkańskiego klasztoru. Zdradził niektóre sekrety zakonnej kuchni…

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu