Zjazd ministrantów - Góra św. Anny 2014 r.

Sprawozdanie z pielgrzymki ministrantów na Górę św. Anny.

Tradycyjna pielgrzymka ministrantów i innych grup przy-parafialnych, miała miejsce w tym roku w dniach od 23 do 26 maja. Udało się na nią 9 chłopców, jeden ceremoniarz i ośmiu ministrantów, od dwóch więcej jak w ubiegłym roku.

                Podróżowaliśmy odmiennie jak w ubiegłym roku pociągiem z Sołtysowic do Zdzieszowic, by stamtąd pięciokilometrowym spacerem udać się na Górę św. Anny i zgłosić w recepcji Domu Pielgrzyma. Całość podróży zajęła nam niecałe pięć godzin.

Wieczorem w piątek, po zaprezentowaniu się wszystkich dwunastu grup młodzieżowo-dziecięcych przybyłych z naszych parafii, udaliśmy się do Bazyliki, do św. Anny, by tam podczas mszy św., której przewodniczył N.O. Prowincjał Alan Brzyski dziękować Panu Bogu za możliwość pielgrzymowanie i spotkania się, jak również prosić przez wstawiennictwo św. Anny, babci Pana Jezusa i mamy Najświętszej Maryi Panny o wszelkie potrzebne siły i łaski do dalszej służby Bogu i błogosławieństwo dla naszych rodzin.

                Sobota była dniem zmagań grupowych w konkursie „Tęgie głowy” do południa i turnieju piłki nożnej i siatkowej na boiskach w Leśnicy po południu. Dzień ten nie przyniósł naszym ministrantom żadnych sukcesów. W konkursie „Tęgich głów”, zarówno grupa starszych, jaki młodszych nie zajęła żadnego premiowanych nagrodami miejsc. Młodzi otarli się o podium, zajmując 4 miejsce. Po południu dzięki połączeniu naszych piłkarskich sił młodszych z ministrantami z Prudnika, wystawiliśmy drużynę piłkarską do turnieju, w którym brało udział sześć zespołów. Niestety dwa przegrane mecze w grupie spowodowały, iż nie wyszliśmy z niej, by walczyć o premiowane medalami miejsca.

                W niedzielę nadszedł czas na zmagania w konkurencjach indywidualnych, do południa i grupowych po południu. Do południa zdobyliśmy 3 medale: złoto w turnieju szachowym grupy młodszej (Paweł Cholewa); srebro w turnieju tenisa stołowego grupy młodszej (Paweł Łaski) i brąz w konkursie kantorskim (śpiew psalmu) (Kurt Szuwart). Czwarte miejsce w turnieju ping-ponga w grupie starszej zajął Tomek Gradecki, potwierdzając wysoką formę z roku ubiegłego (drugie miejsce). Po odmówieniu popołudniowej Koronki do Bożego Miłosierdzia, wszyscy uczestnicy pielgrzymki wraz z opiekunami udali się na „Bieg Kalwaryjski” połączony z wykonywaniem różnego rodzaju zadań. Jako że, w biegu mogły uczestniczyć grupy po minimum 15 uczestników, połączyliśmy nasze siły z siłami przybyłymi z naszego kościoła w Głubczycach. Niestety nie udało się owym połączonym siłom wywalczyć premiowanego nagrodami miejsca na podium (startowało 11 grup). Dzień święty zakończył się Konkursem piosenki religijnej, w której nie startowały nasze „orlątka”, a po nim była jeszcze „potupajka”, czyli dyskoteka dla wszystkich chętnych.

                W poniedziałek do południa najważniejszym wydarzeniem było rozdanie wszystkich dyplomów, medali, pucharów i nagród dla zdobywców pierwszych trzech miejsc, we wszystkich turniejach i konkurencjach, w których toczyły się podczas pielgrzymki zażarte boje. Po owym historycznym wydarzeniu zjedliśmy obiad (zupa pomidorowa) i po wymeldowaniu się na recepcji udaliśmy się spacerkiem do Zdzieszowic na dworzec PKP, by stamtąd powrócić do Wrocławia. Z powodu opóźnienia się naszego pociągu cała podróż z przesiadką na Dworcu Głównym przedłużyła się o prawie godzinę i tak po godz. 18:00 powróciliśmy na nasze Sołtysowice, gdzie na przystanku PKP oczekiwali na swoich bohaterów stęsknieni rodzice.

                Pogoda podczas tegorocznej pielgrzymki dopisała, oprócz sobotniego popołudnia, kiedy to obok Leśnicy przeszła burza i przez 15 min padał deszcz, przez cały czas było słonecznie i ciepło.

o. Zdzisław Rabajczyk, opiekun ministrantów

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu