Wspólnota małżeństw - END

Jesteśmy małżeństwem od 2003 r. Po studiach, wraz z naszymi przyjaciółmi z Duszpasterstwa Akademickiego na Karłowicach postanowiliśmy stworzyć wspólnotę małżeństw, która w późniejszych latach, gdy pojawiły się dzieci, przekształciła się we Franciszkańską Wspólnotę Rodzin. Przez około 10 lat próbowaliśmy na różne sposoby szukać sposobów formacji naszej Wspólnoty. Korzystaliśmy m.in. z zeszytów Domowego Kościoła, wraz z kapłanami wspierającymi naszą Wspólnotę układaliśmy własny plan działania, ale wciąż szukaliśmy jednego spójnego programu, który nie tylko spajałby naszą Wspólnotę, ale również pomagał nam się rozwijać duchowo.

Od września 2012 r. podjęliśmy wraz innymi małżeństwami naszej Wspólnoty pilotaż w ramach ruchu Equipes Notre Dame (E.N.D.). A w 2013 roku przyjęliśmy Kartę E.N.D., czyli zobowiązania, które mają nam pomagać w rozwoju naszego małżeństwa. Chcemy w ten sposób bardziej pracować nad naszym małżeństwem i rodziną, by coraz lepiej rozpoznawać wolę Bożą.

Niezwykle cenne jest dla nas to, że razem z innymi małżeństwami, które tak jak my chcą żyć zgodnie z Ewangelią, które wyznają podobne wartości, możemy dzielić się naszymi troskami i problemami, ale również radościami i wspólnie pracować nad sobą.

Czym jest ruch Equipes Notre-Dame?

Ruch Equipes Notre-Dame jest wspólnotą małżeństw połączonych sakramentem małżeńskim. Pomaga małżeństwom w pełnym przeżywaniu ich sakramentu, pomaga im spotykać się “w Imię Chrystusa”, aby w ten sposób lepiej odpowiedzieli na Jego wezwanie i przez osobisty przykład byli świadkami chrześcijańskiego małżeństwa w Kościele i w świecie.

Cel ruchu najlepiej oddaje to, co powiedział jego założyciel - ks. Henri Caffarel:

„Equipes Notre-Dame ma za podstawowy cel pomagać małżeństwom w dążeniu do świętości. Ani więcej, ani mniej.”

Propozycja dla małżeństw:

“Chodź za mną” – tym wezwaniem Chrystus zwraca się do każdego z ludzi, do każdego z małżeństw, zapraszając do szerszego otwierania się na Jego miłość, aby świadczyli o Nim tam, gdzie wyznaczył im miejsce.

Małżonkowie pragnący odpowiedzieć na to wezwanie, świadomi swoich słabości, ufając łasce Sakramentu Małżeństwa, wierzący w skuteczność pomocy braterskiej i w obietnicę Chrystusa decydują się tworzyć ekipę i proszą Ruch, aby im w tym pomógł. Taka jest wspólna wizja małżeństw Ruchu Equipes Notre-Dame, który pragnie pomagać parom małżeńskim w życiu pełnią Ewangelii i proponuje każdemu małżeństwu:

-         sposób życia w dzisiejszym świecie zgodny z nauką Chrystusa,

-         metody jak stać się w pełni małżeństwem,

-         wspólnotę małżeństw mającą ten sam ideał,

-         wzajemną braterską pomoc zarówno duchową, międzyludzką jak i materialną,

-         okazję studiowania i wspólnej refleksji, która prowadzi członków ekip do pogłębienia ich wiary i pomaga im ukształtować swoje sumienie,

-         ukierunkowanie życia, co pomaga wzrastać w miłości do Boga i ludzi,

-         organizację promującą ożywienie i jedność ruchu w świecie,

-         wspólnotę małżonków chrześcijańskich, których jednoczy sakrament małżeństwa i którą opiekuje się kapłan – doradca duchowy.

Equipes Notre-Dame, ruch “duchowości małżeńskiej”, jest uważany za dar Boga dla wszystkich małżeństw, które w nim uczestniczą. Życie małżeństwa chrześcijańskiego jest naznaczone sakramentem, który stanowi głęboki znak wzajemnego zaangażowania współmałżonków, jak również znak łaski Boga. Miłość małżeńska odnajduje swoje źródło w miłości Bożej.

Dla chętnych małżonków z naszej parafii, którzy chcieliby pracować nad sobą, rozwijać się duchowo, chcą żyć w dzisiejszym świecie w zgodzie z nauką Chrystusa i wraz z innymi małżeństwami, przy wsparciu innych ekip, budować wspólnotę małżeństw, zachęcamy do zapoznania się z ruchem - strona internetowa. Można również kontaktować się z nami – wbernas@o2.pl, lub z o.Emilianem, który jest doradcą duchowym naszej Ekipy.

Agnieszka i Wojciech Bernasiowie

Jesteśmy na Facebooku! Zobacz, polub, obserwuj...

Msze Święte

 

Niedziela: 8:00; 10:00 (rodzinna); 11:30; 18:00

w tygodniu: 6:30; 9:00; 18:00

 

Spowiedź Św. 15 min przed każdą Mszą Św.

 

Kancelaria parafialna czynna od od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

Sakramenty - wszystko o potrzebnych dokumentach, itp.

GODZINKI

niedziela, godz. 7.40.

MSZE ŚWIĘTE PORANNE

dni powszednie, godz. 6.30.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

dni powszednie, godz. 8.45.

KATECHUMENAT

I - poniedziałek, godz. 19.00.

II - wtorek, godz. 19.15.

CHÓR PARAFIALNY

wtorek, godz. 19.00.

KRĄG BIBLIJNY

wtorek, godz. 20.00.

(od 27.09)

SCHOLKA DZIECIĘCA

poniedziałek, godz. 17.30.

LSO

środa, godz. 17.00.

ADORACJA

środa, godz. 20.00.

Skorzystaj z zaproszenia! Bóg czeka na Ciebie. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

czwartek, ok. godz. 18.30.

FRATERNIA DZIECIĘCA ALBERCIK

piątek, godz. 16.00.

Porad udziela Pani adwokat

Aleksandra Wilk-Fojud

Róża Różańcowa Rodziców to modlitwa za dzieci małe, duże, a także te, które mają już swoje dzieci. Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie? Przeczytaj!

Nakrętki składamy w kościele, do opisanej beczki.

Darmowy licznik odwiedzin

Licznik działa od 9.08.2015.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny

© Parafia św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu